ČO JE NAŠE, TO JE VAŠE. A ČO JE NAŠA, DO TOHO SA TREBA ZAHRYZNÚŤ!

Skombinovali sme chuť čokolády s piatimi slovenskými surovinami ako mak, tekvica, čili, ľan a slnečnica a pridali k ním kokosový cukor. Nič viac. Pretože čím menej surovín, tým viac chutí. Suroviny od slovenských farmárov tak môžu naplno vyniknúť. Aj preto sme tabuľku čokolády rozdelili podľa krajov na osem častí, lebo iný kraj, iný mrav, no hlavne – iná chuť. Ochutnajte čokoládu, ktorá vyrástla v Južnej Amerike a dospela na Slovensku. A ak sa zamyslite nad jej chuťou, všimnúť si môžete aj ústretový prístup a poctivú prácu farmárov.

Čokoláda Lyra
Lyra placeholder logo
 
 
Zavrieť

So Slovenskom sa spája množstvo surovín, my sme vybrali päť základných. Mak, tekvica, čili, ľan a slnečnica a spojili ich s chuťou mliečnej a horkej čokolády.

Podobne ako v Južnej Amerike, tak pristupujeme k pestovaniu plodín aj na Slovensku. Spolupracujeme s malými farmármi, lebo majú pod kontrolou výslednú chuť aj kvalitu plodín.

Čokoládu vyrábame ručne z kakaa Fino de Aroma, ktoré si sami spracovávame od pestovania až po výslednú kakaovú hmotu.

Čokolády Lyra
Lyra placeholder logo
 
 
Zavrieť
Lyra placeholder logo
 
 
Zavrieť
Lyra placeholder logo
 
 
Zavrieť
Lyra placeholder logo
 
 
Zavrieť
Lyra placeholder logo
 
 
Zavrieť
Chilli Hell – čili

Keď sa spoja dve veci začínajúce na Č, vznikne z toho výnimočný výsledok. Čoko- láda a čili. Ladia spolu farebne aj chuťovo. Najskôr zacítite sladkú čokoládu, potom to prekryje štipľavé čili a nakoniec zmierni znovu čokoláda. Pestuje ho náš partner Chilli Hell, ktorý chcel pestovať najpálivejšie čili, a tak si doma v malom črepníku zasadili pár papričiek na parapete. Postupne sa množstvo črepníkov rozrástlo, a tak sa z manželov stali rodičia a z rodičov kolegovia. V klasickej pôde na južnom Slovensku pestujú stredne pálivé až najpálivejšie odrody, čomu sa venujú od roku 2010. Spracovávajú ich bežným spôsobom ako je sušenie a zaváranie a na jeseň pôdu dopĺňajú maštaľným hnojom. A nielen to, z čili a jahôd vyrábajú aj džem a ponúkajú rôzne štiplavé prísady do jedál.

Čokoláda Lyra
Lyra placeholder logo
 
 
Zavrieť
Kráľovstvo maku – mak

Mak a čokoláda sa k sebe hodia natoľko, že by si zaslúžili aj nové slovo. Čo tak makoláda? Odoberáme ho od rodinného hospodárstva na juhu Slovenska, ktoré od roku 2011 začalo budovať svoje kráľovstvo maku. Rovnako sa o svoje pozemky aj starajú, akoby sa naozaj nachádzali v kráľovstve. Obrábajú ich šetrným spôsobom, hnoja organicky a využívajú len ekologické postupy. Taký je mak, ktorého ročne vysievajú viac ako sto hektárov a ktorý pre nás spracovávajú ručne.

Čokoláda Lyra
Lyra placeholder logo
 
 
Zavrieť
Profinex Food – slnečnica

Slnečnicové semiačka sa zvyknú v čokoláde väčšinou máčať, my ich na ňu opatrne kladieme. Odoberáme ich od spoločnosti Profinex Food, ktorá ich pestuje na výrobnej ploche viac ako tritisíc metrov štvorcových.  Spoločnosť si zakladá na čistote priestorov, dbá na životné prostredie a spolupracuje s  certifikovanými laboratóriami. A aby málo nebolo, snažia sa čo najväčšie množstvo produktov spracovávať v bio kvalite a vypes- tovať na Slovensku. Práve tie slovenské sa objavujú na našich čokoládach. Taká je firma Profinex Food založená v roku 2012.

Čokoláda Lyra
Lyra placeholder logo
 
 
Zavrieť
Profinex Food – ľan

Keď vysypete hnedé ľanové semienka na čokoládu, vyzerajú tak nenápadne, že vám to ani nenapadne. Chuťovo ich však odhalíte hneď po prvom hryze. Odoberáme ich od spoločnosti Profinex Food, ktorá si zakladá na čistote priestorov, dbá na životné pro- stredie a spolupracuje s certifikovanými laboratóriami. A aby málo nebolo, snažia sa čo najväčšie množstvo produktov spraco- vávať v bio kvalite a vypestovať na Slovensku. Práve tie slovenské sa objavujú na našich čokoládach. Taká je firma Profinex Food založená v roku 2012.

Čokoláda Lyra
Lyra placeholder logo
 
 
Zavrieť
Tekvička – tekvica

Tekvicové jadierka sú plnohodnotné aj celkom osamote. Ale úplne nový rozmer získajú, keď sa ocitnú na čoko- láde. Zrazu nie je predstava o chuti tekvicových jadierok plná soli, ale práve naopak, sladká a čokoládová. Rodinná firma Tekvička ich pestuje už od roku 2002, odkedy svoju produkciu niekoľkonásobne zvýšili a začali si sami lisovať aj tekvicový olej.

Čokoláda Lyra
Lyra placeholder logo
 
 
Zavrieť

NAŠA je edícia čokolád so slovenskými surovinami. Je pre všetkých Slovákov. Lebo iný kraj, rovnaký mrav. Chuť na čokoládu je všade rovnaká. Odlišné sú len suroviny ako mak, tekvica, čili, ľan a slnečnica. Každá z nich je vypestovaná na Slovensku a na čokoládach je ich ako maku, aby málo nebolo.

  1. 1. Jeden kúsek pre póvodných Prešporákov a druhý pre paštekárov. Mosí byt mír, mosíme byt šeci richtig.
  2. 2. Ná netreba sa ondzyt. Síce neny v Trnafskom kraji najvác obyvatelóv, no sladkoscí mosí byt šadze dostatek.
  3. 3. V Trenčianskom kraji je Bojnický zámok, Trenčiansky hrad, Čachtický hrad aj Beckov. Aby ste ich navštívili, trebalo by veľa síl. Hoďte si preto do hatyžáku čokoládu.
  4. 4. Banskobystrický kraj je bars veľký a ďjouke sú bars pažravie na čokoládke, a tak sme narichtovali horu čokolády, nak je dosť aj pre chlopov.
  5. 5. Stete ránny kúsek Nitry? Nájdete ho v prostrídku čukolády. Šeccá z nás sa k Nitre hlása, lebo tam sa Lyra vyrába a je naším srccom.
  6. 6. Koulu Ziliny je mouc koupcuf. Přetu jedna koucka na dobyče energie, jak by šče še vybrali zdoulač Fatre,Tatry aľebu voravskje koupce.
  7. 7. Ta najdluhši kus čeká ľem na toten bars najpočetnejši kraj. Ta Prešovski ňe. Jedna pulka pre Vichodňare a ešči druhá pre ľudze zo zapádu.
  8. 8. Ešči jedna vec. Pre koho sú tote štyri dieliky? Ta pre Košický kraj. Aby bulo pre šickych, bo na vychodze še neda zrobic malý bašavel.
Kontakt

O čokoláde sa dá rozprávať hodiny. Ak vás o nej niečo zaujíma, kontaktujte nás.

 
Objednávky, e-shop
a osobné odbery
LYRA Team
 
+421 904 595 040


Obchod – SR + ČR
Tomáš Letavay
 
+421 915 916 917


International Business
Karol Stýblo
 
+421 907 908 909


Marketing
Katarína Jaklovská
 
+421 902 117 041


Výroba
Tibor Mušák
 
+421 910 964 544
Faktúry
Alena Birnsteinová
 
+421 903 542 294


Baliareň
Zlatica Šimáková
 
+421 911 020 703


Expedícia
Maria Bistová
 
+421 948 445 030


Adresa
Lyra Chocolate s.r.o.
Konečná 2
951 12 Ivanka pri Nitre
IČO: 46606777
IČ DPH: SK2023474332

SweetPro s.r.o.
Konečná 2
951 12 Ivanka pri Nitre
IČO: 44473826
IČ DPH: SK2022709678