Lyra cares

U nás v LYRA čokoládovni sme blázni do čokolády a férových projektov. Preto sme vytvorili koncept LYRA CARES, ktorý zastrešuje mnohé naše aktivity, prostredníctvom ktorých chceme pomôcť tvoriť svet ako prekrásne miesto na život pre všetkých. Toto všetko a mnoho ďalších projektov sa nám podarilo hlavne vďaka Vám - našim partnerom, zamestnancom, zákazníkom, priateľom...

#LyraCares

LYRA & Guardians of the Tropical Dry Forest

Jedným z projektov, ktoré sú zamerané na udržateľné pestovanie kakaa a ktoré podporujeme, je projekt Guardians of the Tropical Dry Forest v Kolumbii (Strážcovia tropického pralesa v Kolumbii). Jeho cieľom je zachrániť tropické pralesy pred masívnym odlesňovaním. Práve kvôli odlesňovaniu tento druh lesa mizne – len v Kolumbii ostalo 8 % z jeho pôvodnej rozlohy. Prostredníctvom tohto projektu sa snažíme edukovať farmárov a vysvetľovať im zásady udržateľného pestovania. Projekt prebieha v regióne Huila na juhozápade Kolumbie.

LYRA & YOUNG NECOCLI

Do projektu The Chocolate Dream – Young Necocli sme sa zapojili v roku 2019 spolu s naším dodávateľom kakaových bôbov Fino de Aroma – so spoločnosťou Luker Chocolate. Projekt sme úspešne dokončili a to dokazuje aj jeho bilancia: pozitívny vplyv na viac ako 3000 rodín, viac ako 1200 detí sa zapojilo do našich edukačných programov, projekt podporil viac ako 80 podnikateľských iniciatív, a získal 4 národné ceny pre plán udržateľnosti.

LYRA & Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera

S Hotelovou akadémiou Ľudovíta Wintera v Piešťanoch spolupracujeme už dlhé roky. Pravidelne počas workshopov vzdelávame študentov a na akadémiu často prichádza náš zakladateľ Karol Stýblo, ktorý napomáha rastu ich čokolatierskemu umeniu. Karol často sedí aj na opačnej strane stola – je porotcom v študentských súťažiach napríklad v súťaži Junior Chocolatier.

LYRA vždy na správnej strane

Pandémia Covid-19, ktorá zasiahla životy každého jedného z nás, bola náročná najmä pre ľudí v prvej línii. Preto nám prišlo automatické poďakovať im za všetko, čo pre nás urobili. Balíčkami čokolád sme sa snažili potešiť zdravotníkov, záchranárov a policajtov. Rovnaký postoj sme zaujali aj vtedy, keď vypukla vojna na Ukrajine.

LYRA & Hento Toto

Jednou z našich najobľúbenejších čokolád je ČOKINA. Nielen preto, že v sebe ukrýva vanilkové prekvapenie, ale hlavne kvôli tomu, že sa na jej dizajne podieľali šikovníci z občianskeho združenia Bol raz jeden človek. „Táto spolupráca priniesla trojité potešenie: kresliči sú šikovní v kreslení, LYRA je šikovná v čokoládovaní a milovníci čokolády sú šikovní v jej jedení,“ hovoria kresliči. Spojenie nastalo nielen pri dizajne, kedže občianskemu združeniu venujeme 10 % z ceny každej predanej čokolády.

LYRA & Divadlo Andreja Bagara

Niekoľko rokov sme hrdým partnerom Divadla Andreja Bagara v Nitre. Po pandémií sme spoločne podporili myšlienku návratu ľudí do kultúry divadla. Inscenácia Jozef a jeho Zázračný čarovný plášť bola toho dôkazom a pri tejto príležitosti sme vytvorili čokoládu v špeciálnom obale; tú dostali deti, ktoré si zahrali v tejto inscenácii. Naša spolupráca pokračuje aj v roku 2023 – a aké by to bolo, keby sme neboli súčasťou inscenácie Zlatá lyra? Počas nej sa prenesiete desiatky rokov dozadu a privoniate si viac k noci, ktorá dokázala stvoriť z interpretov hviezdy a z piesní hity.

LYRA & Úsmev ako dar

Organizácia Úsmev ako dar už dlhé roky pomáha v oblasti náhradnej starostlivosti a ohrozeným rodinám na Slovensku. Podporuje deti a mladých v centrách pre deti a rodiny a snaží sa im pomáhať aj po ich odchode z CDR. Spolupracujeme s pobočkou v Nitrianskom kraji a snažíme sa deťom pomáhať a potešiť ich našimi sladkosťami pri rôznych udalostiach. 
 

LYRA & ARABESKA NITRA

Srdcovkou je pre nás aj spolupráca so združením ARABESKA pre rozvoj špeciálnej gymnastiky, športu a tanca intelektuálne znevýhodnených. Podporujeme ich nielen našimi čokoládovými výrobkami, 2 % z dane, ale aj dobrovoľníckou činnosťou.

SPECIAL OLYMPICS - ŠPECIÁLNA OLYMPIÁDA

Cieľom Special Olympics je športom otvárať srdcia a myseľ ľuďom s intelektuálnym znevýhodnením a vytvárať tak priestor inklúzie do spoločnosti. Na Majstrovstvách Európy Špeciálnych olympiád v modernej gymnastike v roku 2019 sme pomáhali s občerstvením pre športovcov, hostí a organizátorov. Dopomáhali sme aj s organizáciou – napríklad pri tlmočení alebo zoraďovaní športovcov na štarte. Nemohla chýbať ani dobrá nálada a kopec úsmevov. Bol to pre nás krásny čas, za ktorý im ĎAKUJEME.  
 

Táto stránka používa pre hladké a rýchle zobrazovanie cookies.