Čokolády Lyra
Lyra placeholder logo
 
 
Zavrieť
Lyra placeholder logo
 
 
Zavrieť
Náš príbeh
Na každom začiatku sú len dve možnosti. Buď to vyjde, alebo nie. Na našom začiatku bol omyl.

V roku 2008 sme to skúsili s dovozom belgických praliniek na Slovensko a neúspešne. Potom sme sa pustili do vlastných horúcich čokolád vyrábaných z pravej čokolády a úspešne. Vďaka pozitívnej odozve netrvalo dlho a prišla myšlienka vyrábať aj ďalšie čokoládové produkty. Pridali sme malé čokoládky ku káve s ľubovoľnou potlačou obalu a rozmýšľali, čo ďalej.

Zlom nastal v roku 2009. Stretli sme kolumbijskú firmu Casa Luker, ktorá nás pozvala na vlastné plantáže v Južnej Amerike a stala sa našim partnerom. Bolo to tak trochu ako precitnúť sa, že paradajky nerastú v supermarketoch, ale na poli. Otvoril sa nám svet kvalitnej výberovej čokolády, na akú sme dovtedy neboli zvyknutí. Pochopili sme, že vyrábať kvalitnú čokoládu znamená poznať každého farmára, každý strom, každý detail, poznať celú cestu kakaa a venovať mu dostatok času.
Náš tím
Každú časť výroby by sme mohli pomenovať podľa niekoho z nás. Lebo o tom to je. Mať za čokoládou skutočné mená. No predstaviť celý tím by znamenalo hovoriť aj o malých farmároch v Južnej Amerike, Indiánoch z Ekvádora či pestovateľoch mandlí na Sicílií. Spolupracovníkov a partnerov máme na viacerých kontinentoch, no všetko sa stretáva vo výrobe v Ivanke pri Nitre. Je nás okolo tridsať a pracujeme pod vedením Karola Stýbla, ktorý absolvoval čokoládovú akadémiu Barry Callebaut v Belgicku, pracoval na plantážach v Kolumbii, bol na tréningu u chocolatera Emmanuela Hamona vo Francúzsku a získal titul Fino de Aroma Master Chef Chocolatier. On vymýšľa, my vyrábame.
Čokolády Lyra
Lyra placeholder logo
 
 
Zavrieť
Lyra placeholder logo
 
 
Zavrieť
Lyra placeholder logo
 
 
Zavrieť
Lyra Cares

Vyrábať kvalitnú čokoládu znamená zaujímať sa o celú oblasť priemyslu. Jednak podporovať farmárov, ale aj vzdelávať študentov.

Pozrieť naše aktivity
Zodpovedné podnikanie

Nebyť nás, okolie by sa veľmi nezmenilo. Ale nebyť okolia, zrejme by sme neexistovali. Preto sa snažíme podnikať zodpovedne.

Zistiť viac
 Čokolády Lyra
Lyra placeholder logo
 
 
Zavrieť
Etický kódex

Chceme sa ľuďom vždy pozerať férovo do očí. Preto nám záleží na správnom pestovaní kakaa na plantážach aj dôslednom procese výroby.

Zistiť viac