Náš príbeh

Hoci sme doma v zápale a s nadšením rozvíjali svoju vášeň pre čokoládu, až v Južnej Amerike sme odhalili jej pravú podstatu. V pralesoch a na rodinných farmách, kde stromy kakaovníka zasypané kvetmi postupne obrastajú plodmi, z ktorých sa pri zbere vykotúľajú kakaové bôby pre ďalšie spracovanie.

So skvelým čokolatierom na čele, s receptúrami ktoré nesú náš rukopis a surovinami, ktoré starostlivo vyberáme na mieste ich pôvodu pracujeme tak, aby sme spravili z čokolády Lyra skutočný klenot. Ocenený nielen medailami odborných porôt, ale aj vami a čoko-pôžitkármi z rôznych krajín sveta.

Lyra life

Čím viac rastieme, tým väčšmi si uvedomujeme míľniky, ktoré zostávajú pri hľadaní dokonalej čokolády za nami. Píšeme príbeh o zodpovednosti, férovom prístupe a odhodlaní.

20
23
Oslavujeme 15 rokov od založenia značky LYRA. Otvárame nový obchod a vytvárame víziu LYRA parku. Obchod je teraz súčasťou nášho sídla a aj výroby. Naša LYRA budova je udržateľnejšia aj vďaka fotovoltickým panelom a energii zo Slnka. Vyvíjame novú produktovú radu LYRA čokolád s náplňou vo vnútri.
22
Dokončili sme výstavbu novej výrobnej haly a aj sme sa do nej nasťahovali. Vytvorili sme dlho očakávané nátierky pre vegánov.
21
Začali sme s výstavbou novej výrobnej haly v Ivanke pri Nitre. Rozšírili sme našu ponuku vegan produktov, začali sme s výrobou produktovej rady ONÉ a ČOKINA. Vizuál produktu ČOKINA sme vytvorili v spolupráci s výnimočnými kresličmi z OZ Bol raz jeden človek.
20
Vtesnali sme ešte viac chuti do nových retail produktov a podporili všetkých tých čo pocítili úzkosť alebo nasadili svoje životy pre boj s pandémiou.
19
Rozšírili sme výrobnú linku o nové stroje, vyvinuli receptúru pre čokolády bez lecitínu so zníženým množstvom cukru a spustili sme blockchain technológiu, ktorá vystopuje hitóriu každej tabuľky čokolády.
18
Potrebovali sme sa schladiť z intenzívneho nasadenia a začali sme s výrobou Zmrzlyry. Získali sme dôveru na ázijskom a americkom trhu, naša čokoláda zbierala ocenenia na všetkých svetových súťažiach.
17
V našej spoločnosti sme spustili nové prevádzky a začali sme vytvárať silné väzby s naším okolím - v oblasti školení, spolupráce s farmármi, ešte hlbšieho ponorenia sa do získavania a prípravy surovín pre našu čokoládu.
16
Dostali sme sa do fázy dynamického rastu, ktorý sa premietol nielen do rozšírenia sortimentu, ale aj nášho pôsobenia za hranicami. Zozbierali sme kopu ocenení a certifikátov. Pustili sme sa do vývozu úspešných čokoládových produktov.
15
Vďaka novej pražičke a dražovačke sme začali vyrábať nové produkty – orieškové nátierky a dražované produkty.
14
Po prvýkrát spúšťame výrobnú linku vo svojich vlastných priestoroch v Ivánke pri Nitre.
13
Vysnívali sme pôžitkársku Lyru Mandala a pustili sa do jej výroby.
12
Odštartovali sme spoluprácu s Casa Luker Kolumbia a pustili sa do výroby plantážnych tabuľkových čokolád.
11
Spustili sme výrobu čokoládiek Napolitans na našom prvom temperovacom stroji.
08
Vytvorili sme značku LYRA a načrtli prvý produkt nášho čokoládového sna – horúcu čokoládu.

Lyra team

Pod vedením Karola Stýbla meníme čokoládový sen na skutočný zážitok. Naše mená nie sú pre večnú slávu vytesané do tabuliek čokolád. Za každým krokom a rozhodnutím však stoja skutoční ľudia - V Ivanke pri Nitre, v Južnej Amerike, na každom z kontinentov.

Karol Stýblo, MBA Master chocolatier, CCO
Alžbeta Krištofíková COO
Tomáš Letavay Konateľ
Juraj Krištofík OBCHOD SK & CZ
Shmony Albelaty LYRA support
Tibor Mušák Certifikácia, kontrola kvality
Mikuláš Géci Plánovanie
Lenka Tichá Fakturácia
Mária Bistová Expedícia

Lyra cares

Záleží nám na všetkom čo vidíme, ak sa obhliadneme za sebou. Na prírode v ktorej kakaovníky rodia, na farmároch ktorí ich pestujú, ale aj na ich deťoch a našich študentoch, ktorí raz prevezmú do rúk remeslo. Preto sa snažíme byť zodpovední a féroví v každom ohľade. Proste Lyra Cares.

Zodpovedné podnikanie

Nie sme ľahostajní ani k prírodným zdrojom, ani k ľuďom ktorí sa podieľajú na formovaní nášho čokoládového sna. Za každým krokom sa snažíme zanechať stopu, ktorá robí svet lepším. Doma i vo svete.

Prečítajte si viac

Ďalší hryz čokolády?

Prečítajte si o nás viac

Táto stránka používa pre hladké a rýchle zobrazovanie cookies.