9.-10.5.2018 - Certifikovaní študenti z HAĽW Piešťany
10. máj 2018
Jedným z našich vzdelávacích projektov je projekt s Hotelovou Akadémiou Ľudovíta Wintera v Piešťanoch. Táto škola náš Karol Stýblo a pán riaditeľ Ladislav Blaškovič ponúkajú množtvo príležitostí pracovať s mladými ľudmi a tak im dostať do žíl umenie spracovávať čokoládu a popri štúdiu sa dozvedieť viac ako iba povinné učivo. 

Počas dvoch dní mali študenti z HAĽW v Piešťanoch možnosť získať certifikát "Introduction to chocolate skills" . Na našej  akadémii bolo viac ako 15 študentov. Títo sa prvý deň zúčastnili, možno trochu menej atraktívnej výuky v triede. Bolo im predstavené spracovanie kakaových bôbov od ich sadby, pestovania, ošetrovania, cez zber, fermentáciu, sušenie až po spracovanie kvalitných kakaových bôbov vo výrobe čokolády. Praktická časť otvorila nový pohľad na plantáže, farmárov a celý proces práce prírody, ktorý nikto z nás nedokáže ovplyvniť. Na praktickej časti sa študenti naučili ako správne temperovať čokoládu viacerými spôsobmi, popasovali sa s teplotami (chviľami sa veru dobre zapotili :-) čokolády, zoznámili sa s rôznorodosťou foriem na čokoládu a s tým ako sa ktorá čokoláda pri odlievaní či už škrupiniek na pralinky, alebo samostatných tabulkových čokolád správa. Popustili uzdu svojej fantázii pri technikách zdobenia praliniek a verte, že sa nemohli dočkať chvíľky kedy ich prvé pralinky a ozajstné čokolády uzrú svetlo sveta.

Tešíme sa z každej možnosti byť v kontakte a dispozícii mladným a šiovným ľuďom.
Deň čokolády v Nitre 4 – nedeľa popoludní
27. október 2014

Ostatné fotografie z dňa čokolády v OC Mlyny v Nitre.

S nadšením musím poďakovať:
- Emmanuel Hamon - za úžasnú spoluprácu a super výtvory.
- Július Fulop - parádne čokoládové sochy
- Peter Durai - výroba praliniek - profesionálne predstavenie

Čítať
Deň čokolády v Nitre 3 – nedeľa dopoludnia
26. október 2014

Ďalšie fotografie z dňa čokolády v Mlynoch v Nitre.

Aj vy ste v pozvaní pozrieť si výrobu pravých čokoládových praliniek, čokoládových sôch a v neposlednom rade prácu s čokoládou v podaní dvoch zo štyroch Master chef chocolatier Fino de aroma na svete: Emmanuela Hamona z Francúzska a Karola Stýbla zo Slovenska.

Čítať