"Young Necoclí"
7. január 2020
V minulom roku, prechádzajúc do roku 2020 spolu s nami podporujete úžastný projekt s názvom "Young Necoclí". Necoclí je kakaová farma na severe Colombie o rozlohe 500 ha, na ktorej pracuje niekoľko stoviek farmárov. Tento projekt je zameraný na mladých ľudí - budúcich farmárov, z oblastí z kadiaľ pochádzajú kakaové bôby na výrobu LYRA čokolády. Túžia po bežných veciach po ktorých túžia aj deti v Európe. Túžia vlastniť mobilný telefón, túžia pracovať v kancelárii, túžia jesť jedlá z "reštaurácií" rýchleho občerstvenia.... Pri všetkých túžbach si ale neuvedomujú, že to všetko a oveľa viac majú doma. Že si osvojením zručností v oblasti riadenia, komunikácie a v neposlednom rade zdokonalení sa vo farmárčení a budovaní dlhoročných skúseností svojich predkov s pestovaním kakaa. Do projektu sú zapojené 4 komunity z rôznych oblastí krajiny: Caribia, Alto Carito, Limoncito a Buenos Aires. Spolu na projekte participuje 73 mladých, aktívnych ľudí, ktorí su cez projekt vedení k týmto aktivitám:

- mladí ľudia identifikujú svoje pozitívne vlastnosti, silné stránky aby boli v budúcnosti schopní rozoznať príležitosti podnikania
- mládež citlivo pristupuje a komunikuje o dôležitých chvíľach svojho života a dôležitých aspektoch svojej osobnosti
- identifikujú vlastnosti a funkcie správneho lídra
- praktizujú vodcovské úlohy, ktoré im umožňujú zlepšovať svoje silné a pracovať so svojimi slabými stránkami, aby sa stali správnymi vodcami
- stotožňujú sa s krajinou, miestom a postavením kde bývaju a čím sa zaoberajú (farmárčenie, poskytnutie podpory a vzdelania farmárov...)
- spolupracujú s médiami a pracujú na rozvoji komunikačných a vzťahových schopností
- identifikujú problémy v ich komunitách a prezentujú nápady na zmenu a na ich riešenie a vedenie
- za relevantné riešenie problémov považujú rozhodnutia, ktoré vedú k zmenám v ich komunite
- riešia dôležitosť zvyšovania povedomia o krajine a teritóriu kde žijú a vytvarajú iniciatívu v oblasti zmeny životného prostredia a zároveň upriamujú svoju energiu na zlepšenie súdržnosti a jednoty komunít v oblasti kakaa.
- mladí ľudia vyvíjajú aktivíty v oblasti životného prostredia, komunitnej práce, výstavby územia a sociálnej štruktúry

Najdôležitejším poslaním projektu je zameranie na enviroment a jeho doležitosť

Počas týchto aktivít sa mladí ľudia zameriavajú na to, ako si predstavujú svoju krajinu, o čom snívajú pri zveladení svojich miest a navrhujú nápady na zmeny, o ktorých snívajú. Najpokročilejšie nápady smerujú k uvedomovaniu si životného prostredia a jeho významu v ich životoch.

ĎAKUJEME že ste toho súčasťou!!!!
POZVÁNKA
28. január 2015

Všetkých Vás pozývame do nášho stánku počas veľtrhu Danubius Gastro. Hala D, stánok 212. Máte možnosť ochutnať naše produkty, zakúpiť si a na všetky veľkoobchodné objednávky uskutočnené počas veľtrhu špeciálna zľava 10%.

Tešíme sa na Vás.

LYRA          SWITA           LUKER

Čítať
Lyra reklama Dievčatko
6. október 2013
Čítať